The art of capturing a moment

About Me


Agnieszka Olek
Photographer & producer

W życiu codziennym patrzę na świat przez pryzmat aparatu. Fotografia to moja największa pasja i mogę z całą pewnością stwierdzić, że nic tak nie napędza do działania jak robienie tego, co się kocha.

Zajmuję się fotografią od ponad dekady.  Na przestrzeni lat realizowałam sesje komercyjne dla wielu firm, m.in. PLL LOT, PKP. Jako jedna z kilkunastu osób na świecie zostałam zaproszona do współpracy przez jedną z czołowych agencji stockowych premium – CAIA Image, z którą współpracuję już od kilku lat.

Przez ten czas wykonywałam bardzo wymagające sesje, rozmachem goniące duże produkcje reklamowe, z ekipą liczącą kilkanaście osób i kilkudziesięcioma modelami na planie. Wynajmowaliśmy porty lotnicze, samoloty, pociągi, zamykaliśmy drogi. Ciężko chyba znaleźć dziedzinę przemysłu, której w tym czasie nie obfotografowałam. Od biznesu, przez  szkoły latania, aż do zdjęć w odlewni żeliwa. Budowa dworca? Apteki? Dentyści? Szpitale? Wszędzie tam byliśmy. Wielkie serwerownie? Gigantyczne terminale przeładunkowe? Been there!

Dzięki tak różnorodnym projektom nauczyłam się pracy pod presją czasu. To dało mi lekkość w tworzeniu kameralnych, prywatnych oraz biznesowych sesji, na które przyszedł czas po okresie dużych produkcji. Praca w studio ma zupełnie inny charakter. Tutaj nie muszę się spieszyć. Mogę skupić się nad tym aby oświetleniem i kontaktem z modelem wydobyć emocje.

Każda kolejna sesja, bez względu na jej rodzaj, to dla mnie nowe, inspirujące doświadczenie oraz możliwość poznawania ciekawych ludzi.  

Potrzebujesz pomocy w zmianie wizerunku? Zapraszam do współpracy!

“It is more important to click with people than to click the shutter.”

signature_dark

Experience


In constant cooperation with agencies:

Milton Brown, Caia Images, Compania

Biggest Clients:

PLL LOT

PKP Intercity

Cosmedica

Air Res Aviation

Transition Technologies